Agility je individuální kynologický sport, který v České republice zastřešuje Klub agility České republiky. Je teoreticky vhodný pro všechna plemena, přesto je pro některá vhodnější než pro jiná. Obtížný je pro příliš malé psy typu čivava, i pro přílš velké typu bernardýn, i příliš těžkopádné typu buldok. Pro jejich zábavu může být zajímavější Hoopers, které z agility vychází, ale použité překážky jsou jen oblouky, velké tunely, barely a zástěny - pes jen běhá, nemusí nic skákat.

Skoková gymnastika je soubor skokových cvičení, které učí psa věnovat pozornost pohybu mezi skokovými překážkami a skoku samotnému. Ze světa koní ho do agility přivedla Susan Salo.

Skupinové tréninky agility a hoopers

Přes venkovní sezónu tréninky agility a hoopers probíhají úterky odpoledne na cvičišti kynologického klubu Drahelčice (Rudná u Prahy), hodiny jsou vypisovány dle zájmu účastníků (takže kdybyste chtěli chodit, ale nehodila se sám vypsaná hodina, zkuste mi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., jestli by se to nedalo nějak upravit). K dispozici máme na agility jednoduché plastové skokové překážky, rozpadací kruh, kladinu, áčko, houpačku, tunely 5 a 4 metry, budeme pořizovat nový slalom. Na hoopers máme k dispozici oblouky, barely, pořizujeme 2 tunely a zástěny. Přihlašování probíhá přes web KK Drahelčice.

Individuální tréninky agility

Jestliže máte nějaký specifický problém, který byste rádi prokonzultovali, můžete mi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Buď se můžeme sejít (Praha a okolí) nebo ho můžeme prokonzultovat online.

Skupinové tréninky skokové gymnastiky

Tréninky skokové gymnastiky probíhají nepravidelně 1-2x do měsíce formou dvouhodinovek neděle dopoledne na cvičišti kynologického klubu Drahelčice (Rudná u Prahy). Přihlašování probíhá přes web KK Drahelčice.

Individuální konzultace skokové gymnastiky

Jestliže to máte na skupinové tréninky daleko, ale byli byste rádi, aby se na vaše skákání někdo podíval, můžete mi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a já vám pošlu zpět komentář. Samozřejmě dochází ke zpoždění zpětné vazby, takže to od vás vyžaduje větší samostatnost a trenér funguje jen jako další oči a další názor. I když mohu poslat svoje videa různých cvičení, je nutné, abyste měli k dispozici alespoň nějaká DVD od Susan Salo (Foundation Jumping, Advanced Jumping, Puppy Jumping, Proofing Jumping with Footwork, Tuning Up for Competition) nebo její Workbook, kde uvidíte různé styly překonávání skokových řad a různé modifikace.

Semináře, workshopy

Momentálně nemám v plánu žádné semináře ani workshopy.