"Výzvy" se u nás začaly objevovat po vzoru zahraničních "challenge" nejen z oblasti psích sportů, ale obecně většinou z prostředí moderního životního stylu - třicetidenní cvičení prkna, pití zeleninových šťáv nebo nepití alkoholu. Podobný koncept jsem měla už v e-mailové konferenci "Efektivní trénink", kde účastníci za splněné úkoly dostávali body a na konci byli nejúspěšnější odměněni drobnou cenou.

Online kurzů se účastním už dlouho, hlavně proto, že témata, která mě zajímala, tehdy u nás vůbec dostupná nebyla. To je hlavní bonus online kurzů - můžete se učit i od člověka z druhé půlky zeměkoule, aniž byste za ním museli jezdit. Samozřejmě v době karantény je celkem jedno, jestli má člověk trenéra v sousedním městě, sousedním státě nebo na jiném kontinentu, stejně trénuje doma. Podle ankety na FB stránce to vypadá, že s online kurzy už většina psovodů zkušenosti má. Napíšu pár tipů, nad kterými je dobré se při účasti v online kurzech zamyslet.

Vánoce jsou tady. Andělé mají mnoho podob. Gabby sepsala pravidla pro anděly, kterých by se měli držet všichni, kdo se chtějí vydat na dobrodružství. V knize to je dobrodružství sebepoznávání prostřednictvím úkolů, ale každá cesta životem je dobrodružstvím. Tady je zkrácená verze návrhů, jak respektovat zkušenosti svoje i druhých.

Další rok máme za sebou, zmizel v závratném tempu. Tak se vám zdá, že léta letí než se nadějete, je o rok víc? Jen co skončí Vánoce, už tu jsou letní prázdniny a hned po nich se už zas chystáme na Vánoce?

Podkategorie