O co jde: ucelený kurz vám nabídne 12 týdnů fitness tréninku zaměřeného na rozvoj obratnosti, uvědomění si těla, posílení svalů a zlepšení rovnováhy, od základních cviků až po jejich obtížnější varianty. K tomu je připraven náhled do anatomie a fyziologie pohybového systému, principů tréninku, organizování a kontroly efektivity fitness plánu.

EDIT 20.11.2019 - kurz je aktuálně naplněn, můžete se hlásit jako náhradník.

Jak bude probíhat: online na sociální síti Facebook v uzavřené skupině pro účastníky kurzu. Jedna sada cvičení vždy bude zveřejněna na začátku lichého týdne (počítáno od začátku kurzu), aby měl každý účastník dostatek času na zvládnutí jednotlivých cviků. Účastníci mohou (a měli by) posílat videa z tréninku pro kontrolu provedení cviků a klást dotazy týkající se tématu. Reakci na videa obdrží minimálně 2x týdně, ale spíše častěji.

Začínáme 1. 12. 2019 a končíme 22. 2. 2020. Materiály zůstanou volně přístupné neomezeně, dokud by FB skupinu nezrušil.

Pro koho je kurz vhodný: začneme od základů, takže je zejména vhodný pro -

  • mladé psy,
  • začínající sportovce,
  • psí seniory.

Dále může být vhodný pokud -

  • fitness cvičíte, ale chtěli byste tomu dát řád,
  • chtěli byste, aby vám někdo vaše domácí cvičení zkontroloval,
  • chtěli byste si zopakovat základy.

Pro koho kurz NENÍ vhodný: i když se mnohá cvičení využívají i v rámci rehabilitace, kurz je určený pro zdravé psy bez obtíží. Psi se speciálními potřebami, ať už vrozenými nebo získanými nemocí či zraněním, budou spíše profitovat z osobní spolupráce se specialistou na pohybový aparát.

Kurz také není vhodný pro štěňata do 6ti měsíců, lépe řečeno mladší štěňata mohou dělat jen některá cvičení z kurzu.

Nezapomínejte, že každý pes je individuální osobnost a může na cvičení reagovat různě. Pokud byste měli kdykoli pochybnosti, jestli je pro vašeho psa dané cvičení vhodné či nějak nestandardně reagoval, nepokračujte dál bez konzultace s veterinárním lékařem.

Za případné škody, které při tréninku vzniknou na majetku nebo zdraví osob či zvířat odpovídá majitel.

Organizátor a trenér: Kateřina Lerlová, Certified Professional Canine Fitness Trainer pod hlavičkou Fenzi Dog Sport Academy. Sportům se psy se věnuji dvacet let, zejména agility a dogdancingu. Více o mě můžete zjistit zde na webu.

Cena účasti kurzu: 2 000 Kč splatné předem na účet, číslo účtu vám pošlu při potvrzení přihlášky a je potřeba účast zaplatit do tří pracovních dnů. Účastnický poplatek je nevratný, po dohodě může být převeden na náhradníka. Pokud by byl kurz v průběhu zrušen ze strany organizátora, tedy mě, bude vám vrácena poměrná částka. Pokud budete chtít vystavit fakturu, napište mi svoje fakturační údaje.

Přihláška: posílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a měla by obsahovat následující údaje -

  • vaše jméno a příjmení,
  • e-mail účtu na Facebooku, na který bude možné zaslat pozvánku do uzavřené skupiny,
  • jméno a věk psa, se kterým se chcete zúčastnit (je možné se zúčastnit s maximálně 2 psy),
  • prohlášení, že je pes klinicky zdravý a nemá od veterinárního lékaře nijak omezen pohyb.

Zaplacením účastnického poplatku souhlasíte s těmito pravidly, která jsou zveřejněna 13. 11. 2019.

Videa, která doporučuji před kurzem shlédnout: